1- Neden ahşap oyuncak?

Ahşap oyuncaklar, organik yaşamın tercih edilmeye çalışıldığı günümüzde, sağlıklı ve çevreci olması yönüyle ebeveynlerin dikkatini çekmektedir. Ahşabın pürüzlü dokusu insanda doğallığa dair hissiyatı arttırarak doğal bir varlığa dokunulduğunu hissettirir. Doğanın içinden geldiği için de çevre dostudur. Bir çocuğa ahşap oyuncak verdiğimizde malzemenin doğal yapısını, gözenekli dokusunu keşfetmek ve anlamak için ona dokunur. Bu oyuncaklar diğerlerine kıyasla doğallıktan ötürü günümüz şartlarında daha fazla tercih nedeni olmaya başlamıştır.

 

2- Ahşap oyuncakları hangi alanlarda kullanabiliriz?

Ahşap, şekil verilebilir yapısı ile farklı tasarımlara imkan sunan, yüzeyi düzgün, görselliğiyle estetik değere sahip, sade, doğal ve organik bir malzeme olduğundan, oyuncak üretimi için cazip bir malzemedir. Bu noktada, organik esaslı doğal bir malzeme olan ahşaptan imal edilen ahşap oyuncaklar, çocukların, kavramları eğlenceli ve eğitici yöntemlerle öğrenmesine, becerilerini geliştirmesine ve sosyalleşmesine yardımcı olur.Ahşap oyuncakları yaş grubu gözetmeksizin gündelik hayatımızın her alanında tercih edebiliriz. Ahşap oyuncaklar özellikle pandemi süreciyle evlerde çok fazla tercih edilmeye başlanmış yapısında kimyasal olmaması sebebiyle bir çok ebeveyinin tercihi olmuştur. Gündüz bakım evleri,kreşler,anaokulları ve de bir çok kurumlar ahşap oyuncakları tercih etmektedir.

3- Ahşap oyuncaklarınız neden soluk gözüküyor?

Yapılan uygulamalar ahşabın doğal görünümünü kapatmamayı hedef alır. Bu sebepten dolayı oyuncaklar soluk görünür.Ürünün renklerle şekillendirilmesi satıcıların cazibesini ,ürünün satılabilirliğini arttırmaktadır.Ancak bilinçli tüketiciler;ürünleri bu haliyle tercih etmektedirler. 

Üretici ve de satıcı olarak ürünlerin kimysal süreçlere maruz bırakılmasına karşıyız.Ürünlerin doğal/ahşap haliyle kullanıcıyla buluşması tarafındayız.
 

4-Ahşap oyuncakların çocuk gelişimine katkısı nedir?

 Ahşap oyuncaklar yaratıcılığı teşvik eder. Yaşamın ilerleyen dönemlerinde farklı şekillerde düşünmeyi, problem çözme becerilerini geliştirmeye ihtiyaçları vardır. Birçok ahşap oyuncak yaratıcılığın gelişmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte ahşap oyuncaklar her yaştan çocuklar için uygundur, daha güvenlidirler ve uzun ömürlüdür. Doğal yapısıyla çocuğa güven verir. El-göz koordinasyonunu arttırır. Motor becerilerin kazanılması ve de bu becerilerin geliştirilmesine katkı sağlar. Gündelik hayata hazır olmaları için fikir geliştirme,fikir çözme ve tüm bunları uygulayabilme sürecine katkı sağlar. Ahşap tecrübedir.

 

5- Katagori çeşitliliğinin kısıtlı olma sebebi nedir?

 Birçok durumda, çok çeşitlilik, sadece bir sonraki oyuna karar vermelerini zorlaştıran bir durum haline gelir.Her yaş gurubunun kendi içerisinde pedagojik olarak karşılığı farklıdır. Bu ölçüler doğrultusunda yaş gurubunun tespiti yapılmış oyuncaklara yönlendirilmesi gerekmektedir.Her çeşit oyuncağı almak yerine tespitli çeşitlendirme farkındalığı kazanmak gerekmektedir. Çok farklılıklar yerine, ahşap oyuncaklara yatırım yapmak, çocuğunuzun bir ömür boyu kazanımlarını kullanmasını sağlayacaktır.

6-Neden internetten alışveriş?

Günümüzde artık mağazaları teker teker dolaşma devri bitti sayılır. E-ticaret sitelerinde sunulan seçeneklerin fazlalığı, mağazaya göre indirimli alışveriş yapma fırsatı hepimizi online alışverişe yönlendiriyor. Zaman tasarrufu, evden çıkmadan oturduğumuz yerden alışveriş yapmanın rahatlığı, yorulmadan ayağımıza gelen hizmet, ürün çeşitliliği, ürünler ile ilgili yorumları görebilme, ürün karşılaştırmaları teslimat kolaylığı tüketicileri online alışverişe çeken en önemli unsurlardır. 2020 yılında yaşanan bir çok kayıplara yol açan hastalık sonucu e-ticaret daha güvenli ve önemli hale gelmiştir.

7-Sitenizin güvenliği için  neler söylersiniz?

 İnternetteki alışveriş eğilimlerine baktığımızda, e-alışverişlere yön veren öncelikli unsur fiyat avantajı olarak karşımıza çıkıyor. Sanal alışverişlerin ve e-ticaretin perakende sektörünü kökten değiştirdiği bir dijital dönüşüm çağında, biz de bu değişime ayak uydurmalıyız. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey, alışveriş yaptığımız internet sitesinin SSL sertifikasıdır. Eğer bu sertifika varsa ve ödemenizi 3D güvenlik şifresi ile yaptıysanız paranızın güvende olduğunu unutmayın. Ürün elinize geçmese bile bankanız kanalıyla hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz. Ayrıca yasalar da sizin yanınızda. Sistemimiz TKK'ya göre  duyarlı çalışmayı prensip edinmiştir.

bivagon.com'dan yapacağınız alışverişlerin tamamını 3D güvenlik şifresi ile yapabilir,sistemimizin iyizico.com ile uyumlu olduğunu bildirmek isteriz.

Unutmayın, ‘’müşteri daima haklıdır.’’

8-Sosyal Medya hesaplarınız var mı?

Sosyal medya hesaplarımız vardır.Ürünlerimizi ve içeriğimizi takip edebilirsiniz.

İnstagram Facebook tıkalayarak erişebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR